Warsztaty dla licealistów „Wyprawa po skarb”

Razem z Edytą Ganc zaproszeni przez Małgorzatę Łukaszewicz z Fundacji UpStarter z Pruszkowa prowadziliśmy cykl warsztatów „Wyprawa po skarb”. Warsztaty odbywały się w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, co samo w sobie było wzbogacającym doświadczeniem (nie spodziewaliśmy się, że początki hutnictwa na Mazowszu datuje się dwa tysiące lat temu, czyli jeszcze z czasów starożytnego Rzymu!). Po jednych z zajęć zwiedziliśmy muzeum wraz z uczestniczącymi w nich uczniami.

Koncepcję warsztatów opracowaliśmy na podstawie „7 nawyków skutecznego nastolatka” Seana Coveya przełożonych na klimat baśniowy i fantastyczny – wyprawy po tajemniczy, nieznany skarb. Uczestnikami byli licealiści z okolicznych szkół; wcielali się w różne role (np. czarodziejki, skarbnika, wodza albo zielarza) i wyruszali na wyprawę ze swojej osady. Na ich drodze spotykali Sfinksa, przechodzili przez morze lawy, zawitali w Lodowym Pałacu, wszystko po to, by na koniec odkryć swój własny skarb. Muszę przyznać, że bardzo ciekawym doświadczeniem było opracowanie i poprowadzenie warsztatów w takim niecodziennym klimacie 🙂

[Paweł]

2 thoughts on “Warsztaty dla licealistów „Wyprawa po skarb””

  1. Dokładnie i każdy może odnaleźć swoją, indywidualną ścieżkę odnalezienia skarbu. I nie musi być ona wcale mainstreamowa:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *