Projekt „Widzę się”

Warsztaty i spotkania online dla dzieci i młodzieży z Mokotowa IV- VI 2021

Zapraszamy do udziału w nowym projekcie rozwojowym „Widzę się” realizowanym przez Stowarzyszenie „Poczucia” przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

Projekt „Widzę się” to cykl tematycznych warsztatów, treningów i spotkań, które planowane są w miesiącach maj – czerwiec 2021.

W ramach projektu proponujemy następujące formy online:

1. Procesy Grupowe „Widzimy się? ” – 8 spotkań 2 godzinnych ( w sumie 16 godzin zegarowych)

Opis: Zajęcia będą miały formę procesów grupowych. W trakcie tych spotkań dzieci i młodzież w wieku 10-15 lat będą mogły przyjrzeć się wybranym przez siebie zagadnieniom z różnych stron, co umożliwi im lepsze zrozumienie tego tematu. Ważnym elementem będzie praca w grupie, dzięki czemu dzieci i młodzież przekona się, że ich problemy nie są tylko i wyłącznie ich indywidualnymi sprawami lecz są wspólne dla wielu osób. Dzięki temu możliwe będzie zmniejszenie poczucia wyobcowania, niskiej wartości i wstydu. Przykładowe tematy zajęć to: rówieśnicy, relacje, słabość i siła, gniew.

Prowadzenie: Tamara Szweryn – Jarecka

Terminy:

10,17,26,31 maja

7,14,21,28 czerwca

godz. 17.00 -19.00

Zapisy: tamaras@op.pl

2. Trening Umiejętności Społecznych z elementami działań twórczych „Widzimy się!” – 8 spotkań 2 godzinnych ( w sumie 16 godzin zegarowych)

Opis: Trening Umiejętności Społecznych z elementami działań twórczych to propozycja zajęć uspołeczniających wzmacniających kompetencje komunikacyjne dzieci w wieku 8-12 lat w grupie rówieśniczej. W trakcie cyklu spotkań uczestnicy przyjrzą się trudnościom na jakie napotykają w codziennych relacjach z rówieśnikami oraz spróbują je rozwiązać wspólnie z grupą. W ramach spotkań uczestnicy będą realizować również różnorodne ćwiczenia twórcze pobudzające kreatywność i wzmacniające integrację w grupie.

Prowadzenie: Edyta Ganc

Terminy:

7, 14,21,28 maja

4,11,18,22 czerwca

16.00 -18.00

Zapisy: kontakt@edytaganc.pl

3. Warsztaty dla dzieci i młodzieży „Akademia Młodego Fotoreportera” – cykl 4 spotkań 2,5 godzinnych ( w sumie 10 godzin zegarowych).

Opis: „Akademia Młodego Fotoreportera” to propozycja cyklu warsztatowego składającego się z 4 spotkań dla uczestników w wieku 10- 13 lat, podczas których dzieci i młodzież przyjrzą się zagadnieniom związanym z fotoreportażem, m.in: założeniom fotoreportażu, najważniejszym przedstawicielom tego gatunku, zasadom budowania fotoreportażu, kadrowania i kompozycji, roli planów w fotoreportażu. Ważnym elementem spotkań będzie specyfika poszukiwania tematów oraz bohaterów, jak znaleźć i zrealizować swój temat? Uczestnicy przygotują swoje fotoreportaże.

Prowadzenie: Edyta Ganc

Terminy:

6, 13, 20, 27 maja

16.00 -18. 20

Zapisy: kontakt@edytaganc.pl

4. „Otwarty Trening Twórczości ” dla młodzieży – cykl 4 spotkań 2,5 godzinnych ( w sumie 10 godzin zegarowych).

Opis: Mottem przewodnim tych warsztatów są słowa Kena Robinsona: „Picasso powiedział kiedyś, że wszystkie dzieci są urodzonymi artystami. Problemem jest pozostać artystą, gdy się dorasta. Jednym z głównych powodów, dla których tak wielu ludzi myśli, że nie są kreatywni, jest edukacja”. Otwarty Trening Twórczości jest krokiem w stronę zmieniającej schematy myślowe edukacji. Warsztat opiera się na różnorodnych, sprawdzonych technikach twórczych uruchamiających kreatywne myślenie. Ćwiczenia stosowane podczas treningów twórczości mają za zadanie: zaktywizować uczestników do nowych form działania i myślenia, które mogą zastąpić stare schematy; pobudzić twórcze myślenie i pomysłowość; rozwijać ukryte dotąd zdolności i umiejętności.

Prowadzenie: Edyta Ganc

Terminy:

25 maja  15.30 – 18.00

3,10,17 czerwca 16.00 – 18.20

Zapisy: kontakt@edytaganc.pl

5. Warsztaty dla młodzieży „Kim jestem? Jakie są moje marzenia i jak po nie sięgnąć?” – cykl 5 spotkań 2 godzinnych ( w sumie 10 godziny zegarowych)

Opis: Warsztaty te pomogą dzieciom i młodzieży w wieku 10-15 lat dotrzeć do swoich marzeń i pragnień, na które często nie ma miejsca w ich życiu codziennym. W trakcie warsztatów uczestnicy będą mieli okazję przyjrzeć się swoim najgłębszym potrzebom. Wspólnie też będą szukać sposobów, jak mogą do nich dążyć i jak znaleźć wsparcie w ich realizacji. Ważnym celem warsztatów będzie to, by dzieci nabrały nadziei na to, że mogą mieć swoje marzenia i skutecznie do nich dążyć. Wykorzystywane będą m.in. takie formy jak rysunek, opowiadanie bajek/historii, praca z ruchem.

Prowadzenie: Tamara Szweryn Jarecka

Terminy:

12,19,26 maja

2,9 czerwca

godz. 17.00 -19.00

Zapisy: tamaras@op.pl

6. Warsztaty dla młodzieży „Moje mocne strony i ich sprzymierzeńcy” – cykl 5 spotkań 2 godzinnych ( w sumie 10 godzin zegarowych)

Opis: Warsztaty te pomogą wydobyć na światło dzienne potencjał uczestników. Uczestnicy poszukają swoich zalet. Będą też wspólnie z innymi przekuwać na zalety to, co uważają za swoje wady. Celem tych warsztatów jest sprawienie, by dzieci i młodzież (10-15 lat) patrzyli na siebie w bardziej pozytywnym świetle i by ich poczucie własnej wartości zwiększyło się. W trakcie warsztatów prowadząca będzie korzystała z narzędzi psychologii zorientowanej na proces.

Prowadzenie:Tamara Szweryn Jarecka

11,18,25 maja

8,15 czerwca

godz. 17.00 -19.00

Zapisy: tamaras@op.pl

Ważne: Uczestnicy biorą udział w wybranych cyklach – mogą wziąć udział w każdej z proponowanych aktywności.

PROWADZĄCE:

Edyta Ganc – psychoterapeutka, trener kreatywności, trenerka TUS

kontakt@edytaganc.pl

Tamara Szweryn – Jarecka – psychoterapeutka

tamaras@op.pl

Projekt „Widzę się” jest realizowany przez Stowarzyszenie „Poczucia” przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawa.

Logotypy | NGO

2 thoughts on “Projekt „Widzę się””

  1. Tematyka warsztatów jest świetna, ale czy można by było poprosić o krótkie opisy poszczególnych warsztatów, bo nie w każdym przypadku ich nazwa mówi o zawartej treści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *