Projekt Mamy Wspieramy

Warsztaty i konsultacje online dla mam z Mokotowa X- XI 2020

Zapraszamy do udziału w nowym projekcie rozwojowym „Mamy Wspieramy” realizowanym przez Stowarzyszenie „Poczucia” przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

„Mamy Wspieramy” to cykl ciekawych, nowatorskich warsztatów online skierowanych do mam z dzielnicy Mokotów. Do projektu zapraszamy panie w różnym wieku, na różnym etapie macierzyństwa, w tym:

– kobiety w ciąży,

– kobiety na urlopach macierzyńskich i wychowawczych,

– mamy powracające do pracy, bądź rozpoczynające swoją nową ścieżkę zawodową,

– mamy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym pragnące coś zmienić i poradzić sobie z trudnościami,

 – mamy doświadczające trudności w związku z utratą pracy,

 – mamy doświadczające negatywnych skutków aktualnej pandemii, w tym trudności rodzicielskich związanych z nauczaniem zdalnym,

– mamy nie pracujące chcące poznać swoje kompetencje i możliwości zmiany,  – mamy doświadczające trudności związanych ze swoją sytuacją rodzinną, w tym narażonych na negatywny wpływ środowiska społecznego, w którym mieszkają.

WARSZTATY ONLINE

W ramach projektu zostaną zorganizowane i przeprowadzone następujące formy warsztatowe online na platformie zoom. Każdy z warsztatów zostanie przeprowadzony w dwóch terminach do wyboru.

W poszukiwaniu siebie: jaki jest mój potencjał i moja ścieżka?

Co takiego mamy w sobie czego jeszcze o sobie nie wiemy? Jak to w sobie odkryć? Iść za głosem serca, a może rozsądku? I wreszcie: jaka jest moja ścieżka? Podczas warsztatu uczestniczki odkryją i zbadają swój potencjał. Sprawdzą też jaka ścieżka rozwoju jest im najbliższa. W ramach działań warsztatowych będziemy wykorzystywać metafory, fotografię oraz kreatywne pisanie.

Terminy: 21.10  15.00 – 18.00  lub  28.10  15.00 – 18.00

Prowadząca: Edyta Ganc – psychoterapeutka, coach, trener kreatywności

Zapisy: kontakt@edytaganc.pl

Jak mogę lepiej poznać siebie poprzez fotografię?

Istnieją zdjęcia, na które nie możesz patrzeć, gdyż jesteś na nich w wersji jakiej nie lubisz. Są też takie fotografie, na których wyglądasz zjawiskowo. Patrząc na nie czujesz się inna, lepsza, ciekawsza…Obie te wersje portretów mówią wiele o tym, czego jeszcze o sobie nie wiesz…
Co mówi o nas nasz portret fotograficzny? Co ukazuje? Lub inaczej: czego możemy się z niego dowiedzieć o nas samych? Formuła warsztatów zakłada połączenie terapeutycznych technik psychologii procesu z analizą osobistych zdjęć portretowych przyniesionych przez uczestniczki.

Terminy: 13.10  16.00 – 19.00 lub 27. 10  16.00 – 19.00

Prowadząca: Edyta Ganc – psychoterapeutka, coach, trener kreatywności

Zapisy: kontakt@edytaganc.pl

Mama na scenie: tworzenie postaci teatralnych jako poszukiwanie osobistej mocy

Kim chcę być na scenie? Jaką postacią teatralną? Co takiego ma ta postać, czego nie mam ja? Czy jest mi to potrzebne? Do czego? Podczas warsztatu przyjrzymy się możliwościom, które drzemią w wybranych przez uczestniczki postaciach teatralnych. Sprawdzimy jakie cechy i jakości są nam potrzebne by wykorzystać swój potencjał i czuć się w pełni sobą.

Terminy: 4.11 15.00- 18.00 lub 10.11  15.00 – 18.00

Prowadząca: Edyta Ganc – psychoterapeutka, coach, trener kreatywności

Zapisy: kontakt@edytaganc.pl

Coaching pomysłów metodą Walta Disneya

Zajęcia rozpoczynają się pracą z marzeniami z dzieciństwa. To w nich leży prawdziwa, głęboka, wewnętrzna motywacja, dzięki której możemy osiągać ważne dla nas cele. Energia, do której uczestniczki będą mogły dotrzeć w trakcie ćwiczenia, zostanie również wykorzystana w ich obecnym życiu – posłuży nam do tego technika Walta Disney’a. Przejdziemy wszystkie trzy fazy (Marzyciela, Realisty oraz Krytyka), aby pomysły uczestniczek zostały jak najlepiej opracowane i były gotowe do wprowadzenia w życie.

Terminy: 27.10 18.00-21.00 lub 5.11 16.00-19.00

Prowadzący: Paweł  Tempczyk – psycholog, coach

Zapisy: ptempczyk@gmail.com

Warsztat tworzenia Kobiecej Mapy Marzeń

Mapy marzeń to kolaże z dostępnych materiałów – wycinków gazet, czasopism, naszych notatek czy wspomnień, oraz tekstu – prezentujące to czego uczestniczki chciałyby więcej w swoim życiu. Na przykład więcej wspólnie spędzonego w rodzinie czasu, bliskości, wsparcia, radości, optymizmu, odpoczynku, podróży, sukcesów w nauce, pracy itp.

Terminy: 29.10 18.00-21.00 lub 10.11 16.00-19.00

Prowadzący: Paweł  Tempczyk – psycholog, coach

Zapisy: ptempczyk@gmail.com

Warsztat technik relaksacyjnych i jogi śmiechu

Podczas zajęć uczestniczki dowiedzą się, czym jest stres, zrozumieją, jak powstaje, co daje nam informacja stresowa oraz jak wpływa na to kwestia interpretacji wydarzeń. Uczestniczki poznają też różne techniki radzenia sobie ze stresem, na przykład relaksację, techniki wyobrażeniowe, poznawczo-behawioralne. Dodatkowo zostaną wykorzystane elementy jogi śmiechu jako jednej z najskuteczniejszych metod relaksacyjnych.

Terminy: 3.11 18.00-21.00 lub 12.11 16.00-19.00

Prowadzący: Paweł  Tempczyk – psycholog, coach

Zapisy: ptempczyk@gmail.com

Różnorakie aspekty bycia matką

Podczas warsztatów dotkniemy tego, jak czerpać siłę z codziennych wyzwań macierzyńskich, takich jak godzenie ze sobą różnych ról, wymagań i czynności w temacie opieki nad dziećmi. Przekujemy to, co nam doskwiera w coś, co nam będzie służyć. Będziemy korzystać z narzędzi psychologii zorientowanej na proces i korzystać z naszego twórczego potencjału.

Terminy: 20.10. 10:00 – 13:00 lub 19.10 17:00 – 20:00

Prowadząca: Tamara Szweryn – Jarecka – psychoterapeutka

Zapisy: tamaras@op.pl

Praca z krytyką wewnętrzną i zewnętrzną wokół macierzyństwa

W trakcie warsztatów poszukamy wsparcia w odpieraniu krytyki, której doświadczamy od siebie samej lub innych. Namierzymy krytyka, którego odczuwamy i spróbujemy się przed nim obronić lub znaleźć zupełnie inną wobec danej sytuacji perspektywę.

Terminy: 27.10.  10:00 – 13:00 lub 26.10 17:00 – 20:00

Prowadząca: Tamara Szweryn – Jarecka – psychoterapeutka

Zapisy: tamaras@op.pl

Moc w rodzinie

Ten warsztat pomoże nam poszukać wewnętrznej mądrości, która jest dla nas niezbędna w codziennych rodzinnych zmaganiach. Takiej mądrości, która nie rozpada się pod wpływem emocji i stresu, tylko patrzy na sprawy z dystansem, ciepłem i życzliwością i której możemy zaufać.

Terminy: 17.11 10:00 – 13:00 lub 16.11 17:00 – 20:00

Prowadząca: Tamara Szweryn – Jarecka – psychoterapeutka

Zapisy: tamaras@op.pl

KONSULTACJE INDYWIDUALNE

Ponadto w ramach projektu Mamy Wspieramy mamy mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji terapeutycznych i psychologicznych online (maksymalnie trzy sesje na osobę). Zgłoszenia bezpośrednio u prowadzących.

Konsultacje terapeutyczne:

Edyta Ganc kontakt@edytaganc.pl

Tamara Szweryn – Jarecka tamaras@op.pl

Konsultacje psychologiczne i coachingowe:

Paweł Tempczyk ptempczyk@gmail.com

Projekt „Mamy Wspieramy” jest realizowany przez Stowarzyszenie „Poczucia” przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawa.

Logotypy | NGO

2 thoughts on “Projekt Mamy Wspieramy”

  1. Tematyka warsztatów jest świetna, ale czy można by było poprosić o krótkie opisy poszczególnych warsztatów, bo nie w każdym przypadku ich nazwa mówi o zawartej treści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *