Tamara Szweryn-Jarecka

Jestem psychoterapeutką w nurcie Psychologii Zorientowanej na Proces w trakcie Szkolenia Dyplomowego pod stałą superwizją. Odnajduję w sobie dwa zupełnie różne aspekty. Jeden z nich twardo stąpa po ziemi – absolwentka SGH po dwóch kierunkach: Finanse i Bankowość oraz Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne, studia doktoranckie na SGH w Kolegium Zarządzania i Finansów. Pracuję jako audytor i analizuję różne aspekty funkcjonowania firm i ich struktur.

Psychoterapią zainteresowałam się będąc w ciąży z pierwszym dzieckiem 16 lat temu, gdy matematyczną logiką nie mogłam objąć tych wszystkich procesów, które zadziewały się w moim ciele, w moich uczuciach i w rodzinie. Od tego momentu fascynuje mnie wszystko, co wpływa na kształtowanie się człowieka, na to, że staje się taki a nie inny. Uczestniczyłam przez 8 lat w kręgach mam i w kręgach kobiet, zgłębiając doświadczenia indywidualne swoje i koleżanek, jak i te bardziej kulturowe i kolektywne. Mam trzy córki (15 lat, 12,5 roku, 10 lat), męża i dwa koty – kilka zupełnie różnych światów, na które próbowałam i próbuję znaleźć miejsce i połączyć je, uwzględniając tysiące konfliktów interesów. Bardzo cenię swoje doświadczenie życiowe jako mamy.

Przez trzy lata prowadziłam sklep z rękodziełem „Radosna Twórczość”, gdzie organizowałam i prowadziłam warsztaty rozwojowe, np. „Letnie darcie pierza czyli kobiece wieczorki”, „Lato w mieście”, wspólne szycie zająców, aniołków i lal, ozdabianie przedmiotów drewnianych i z papier-mache, podstawy decoupage’u dla dorosłych. Odbywam obecnie praktyki w Hospicjum Domowym z seniorami, dla których mam wiele sympatii i których głębokie doświadczenie życiowe bardzo mnie interesuje.